powered by Agones.gr - livescore

Τετάρτη 6 Οκτωβρίου 2010

Διπλό η Κορίνθιανς!

Καλησπέρα!
Σήμερα θα ασχοληθούμε με το πρωτάθλημα της Βραζιλίας. Η Κορίνθιανς βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, 3 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Φλουμινένσε, αλλά και με έναν αγώνα λιγότερο. Η Κορίνθιανς δεν έχει κερδίσει τις τελευταίες τρεις αγωνιστικές, με αποτέλεσμα να βάλει σε κίνδυνο την κατάκτηση του πρωταθλήματος, το οποίο θέλει οπωσδήποτε για τον εορτασμό των 100 χρόνων του συλλόγου. Από την άλλη, η Ατλέτικο Μινέιρο κάνει ότι μπορεί για να ξεφύγει από τις θέσεις του υποβιβασμού και μόλις την περασμένη αγωνιστική κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στις έξι τελευταίες αγωνιστικές!! Βέβαια, σε καμία περίπτωση δε δικαιούταν τη νίκη στην έδρα της Ατλέτικο Γκοϊαένσε, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 2-1, κατάφερε να ισοφαρίσει με ένα τυχερό ψαλιδάκι ενός κεντρικού της αμυντικού και πήρε τη νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις, αφού πρώτα η μπάλα κόντραρε σε έναν παίχτη και στον τερματοφύλακα, προτού καταλήξει στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας (!!!). Η προϊστορία των τελευταίων ετών μας δείχνει ξεκάθαρα Κορίνθιανς (2-2-5). Δεν υπάρχει σύγκριση στην ποιότητα των δύο ομάδων, μιας και η διαφορά επιπέδου είναι μεγάλη. Βέβαια, με γνώμονα την ανάγκη για βαθμούς της Μινέιρο, ο άσσος έχει πτωτικές τάσεις στο διαδίκτυο, αλλά στις αποδόσεις που κυκλοφορεί, το διπλό αξίζει.