powered by Agones.gr - livescore

Τετάρτη 23 Φεβρουαρίου 2011

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ SEVILLA...!!!

Καλησπέρα! Μόνο η Chelsea μας έκανε τη χάρη χθες, με την σχετικά άνετη επικράτησή της στη Δανία, ενώ η Real Madrid δέχτηκε τέρμα στο 83ο λεπτό και έτσι τελείωσε το παιχνίδι. Όσο για τον ΠΑΟΚ, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την εμφάνισή του, που αν είχε σταθεί λίγο τυχερότερος μπορούσε ακόμα και την πρόκριση. Απόλυτο ακόμα μια φορά από τον CaptaiN, με 2/2 στα αγγλικά παιχνίδια. Πάμε τώρα στα σημερινά και στον επαναληπτικό του Europa League, μεταξύ της Porto και της Sevilla.

PORTO - SEVILLA

Επαναληπτικός αγώνας του Sanchez Pizjuan, παιχνίδι που η Porto έφυγε νικήτρια με 1-2, αποκτώντας παράλληλα προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Το σκορ άνοιξαν οι ''δράκοι'' στο 58ο λεπτό με στημένη φάση, ενώ οι παίχτες της Sevilla ισοφάρισαν στο 65ο λεπτό με παρόμοιο τρόπο. Το προβάδισμα και η νίκη εν τέλει για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 85ο λεπτό μετά από ασυνεννοησία της άμυνας της Sevilla και ενώ μέχρι εκείνη την ώρα οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ασκούσαν ασφυκτική πίεση και δημιουργούσαν ευκαιρίες για δεύτερο τέρμα. Αισιοδοξία επικρατεί στις τάξεις της ισπανικής ομάδας πως μπορούν να ανατρέψουν την εις βάρος του κατάσταση και να είναι αυτοί που θα προκριθούν στην επόμενη φάση. 7/7 νίκες μετράει προς το παρών η Porto στο Europa League και πιστεύω πως ήρθε η ώρα να σπάσει το σερί αυτό. Μεγάλα λόγια από σχεδόν όλους τους παίχτες της Porto, που ήδη μιλούν για τρόπαιο και triple crown, όπως το 2003, επί εποχή Joze Mourinho. Εύκολο έχει το goal η ισπανική ομάδα, που δεν έχει περιθώρια να κλειστεί, αφού θέλει διαφορά νίκης με δύο τέρματα. Δεν ξέρω με ποιο ακριβώς τρόπο (ακόμα και σε ενδεχόμενη παράταση), αλλά πιστεύω πως οι Rojiblancos θα είναι αυτοί που θα φύγουν χαμογελαστοί στο τέλος.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: ΠΡΟΚΡΙΣΗ SEVILLA
ΑΠΟΔΟΣΗ: 8.60 Betfair